Reklama
       Tania reklama tylko na naszej stronie! Masz        swój sklep, prowadzisz firmę, która        organizuje eventy?
       To nie ma znaczenia!
       Na naszej stronie zareklamować może się        każdy przedsiębiorca bez względu na to czym        zajmuje się jego firma. Polecimy Cię by Twoje        eventy sprzedawały się lepiej! prodotti ricrescita capelli uomo - stopalopecia.it Przeczytaj recenzję produktu desnoran na dopilar.pl/recenzje/lek-desnoran/


       

Inflacja w polskiej gospodarce

Inflacja, która ma mieć miejsce w 20011 roku przeraża nie tylko właścicieli niewielkich firm i olbrzymich korporacji. Niestety takie zjawisko dotyka każdego, nawet szarego, niby niezależnego człowieka. Od kilku lat będzie to najwyższy wzrost cen jaki miał do tej pory miejsce w polskiej gospodarce. Być może wiele portfeli na tym znacząco ucierpi.

 

Inflacja ma wynieść  4,2 procent. Patrząc oczami zwykłego człowieka jest to bardzo dużo. Wyrównanie ma nastąpić dopiero w roku 2012, o ile w ogóle do niego dojdzie, bo jak wiemy warunkiem jest zwolnienie gospodarki co jednak w naszym kraju jest zjawiskiem dość fikcyjnym. Obserwujemy więc delikatne, postępujące krok po kroku podwyższanie się cen. W lipcu inflacja wynosiła już 4,1 procent. Jednak mimo wcześniejszych wspominek, dalsze prognozy pokazują, że inflacja może osiągnąć nawet 4,3 procent, co już brzmi dość niepokojąco.  Jednak w maju 2011 wynosiła ona około 5 procent, co z kolei powinno nas uspokoić. Ceny rosną wolniej (co nie oznacza, że nie rosną one wcale- fakt ten jest po prostu mniej zauważalny i nie jest drastycznym posunięciem). Obecnie obserwujemy wzrost cen żywności, a spadek cen odzieży oraz obuwia. Ceny paliw pozostają bez zmian.

 

Gospodarka jest jednak tematem ruchomym i w sierpniu możemy znów zaobserwować dość szybki wzrost cen. Skąd to wszystko? Obecnie rynek walutowy jest bardzo chwiejny co obserwujemy już od kilku miesięcy. Pozostaje nam więc zadać pytanie jak będą wyglądały następne miesiące. Miejmy jednak nadzieję, że nie pobijemy rekordów i ceny czy to za kurtkę, czy za benzynę będą nadal do zniesienia. Mimo wszystko lepiej by było gdyby ceny nieco spadły, a nie co chwila rosły. Pozostaje nam więc tylko czekać i obserwować. Dla pocieszenia nadmienimy jednak, że z powodu spowolnienia wzrostu gospodarczego w Chinach, USA i innych krajach ceny powinny być nieco mniejsze niż w ostatnich miesiącach.