Reklama
       Tania reklama tylko na naszej stronie! Masz        swój sklep, prowadzisz firmę, która        organizuje eventy?
       To nie ma znaczenia!
       Na naszej stronie zareklamować może się        każdy przedsiębiorca bez względu na to czym        zajmuje się jego firma. Polecimy Cię by Twoje        eventy sprzedawały się lepiej! prodotti ricrescita capelli uomo - stopalopecia.it Przeczytaj recenzję produktu desnoran na dopilar.pl/recenzje/lek-desnoran/


       

Podwyżki cen prądu

Energia elektryczna jest w dzisiejszych czasach czymś niezbędnym. Dzięki niej w naszym domu jest jasno, korzystamy z takich sprzętów jak komputer, piecyk, czy też nawet suszarka do włosów. Mamy więc mnóstwo sprzętu, który działa tylko dzięki podłączeniu ich do kontaktu. Musimy jednak wiedzieć, że już w przyszłym roku energia elektryczna nieco wzrośnie, a za dwa lata stawka będzie wyższa nawet o 1/3 ceny dzisiejszej. Nie są  to dobre informacje dla nikogo.

 

Choćby dlatego, że każdy typowy polski dom w 80 procentach funkcjonuje właśnie dzięki tej energii. Obecnie cena dostarczanego prądu wynosi mniej więcej 190 złotych co jest już kwotą maksymalną. Jednakże już od stycznia 2012 według prognoz, cena ta może wzrosnąć do 204 złotych. Rok 2013 może być jednak o wiele bardziej trudny, ponieważ energia będzie dla nas dostępna w cenie 270 złotych, a kto wie, czy nie więcej.

 

Przez co aż tak wielkie zmiany? Jak wiemy nasze elektrownie wytwarzają ogromne ilości dwutlenku węgla- no i w tym cały problem. Gdyby było inne rozwiązanie energetyczne dla Polski nie musielibyśmy męczyć się z tak wysokimi rachunkami. Jednakże skoro dwutlenek węgla wytwarzamy, musimy mieć do niego uprawnienia (tak zwane uprawnienia do emisji dwutlenku węgla). Polityka klimatyczna także ma tutaj wiele do powiedzenia. Miejmy jednak nadzieję, że zmiany nie będą aż tak drastyczne i podwyżka cen energii elektrycznej.

 

Niestety nasza gospodarka nie jest tak wspaniałomyślna, żeby nagle zmienić elektrownie na mniej szkodliwe. Przyszłość jednak jest nieznana i miejmy nadzieję, że za kilka lat będziemy mogli pochwalić się elektrowniami wiatrowymi, czy też wodnymi. Będzie to nie tylko lepsze rozwiązanie dla naszej atmosfery ale również i dla naszego budżetu, który co chwila zostaje czymś zaskoczony.